Shrnutí posledních událostí.

15. července 2012 v 13:28 | Míša |  Švýcarsko
14.7.2011
Od posledního Vláďova zápisu uběhlo opět spoustu dní, ale i událostí, o kterých jsme nějak nestíhali psát. Ti, co sledují alespoň naše fotky (http://misaavlada.rajce.idnes.cz/Hike_kolem_Murgsee_1820/), však tuší, že se stále něco děje. Ráda bych o všem napsala mnohem víc, ale čas prostě není. A vzhledem k tomu, že dnes je oficiálně můj první den dovolené, další možnost něco na internet napsat bude až za týden. Víkend ještě strávíme ve Švýcarsku, ale pak hurá na pár dní do Francie. A další víkend opět ve Švýcarsku - Vláďa má dlouho očekávané závody (http://www.alpinathlon.ch/cms/strecke-13.phtml). Ale zpět k událostem posledního měsíce. Na konci června přijel Martin, tak jsme využili pěkného (i ošklivého) počasí a snažili se, aby měl zajímavý program. Přes týden se musel zabavit sám, ale na hike jsme pak vyrazili spolu.

Pěkný byl hike kolem Murgsee (http://misaavlada.rajce.idnes.cz/Hike_kolem_Murgsee_1820/). Od Zurichu je tato oblast tak 1,5, jízdy ani ne. A výšlap to pak byl úctyhodný. Narazili jsme tedy na nepříjemné sněhové pole, ale poté, co se do výstupu vrhl jeden kluk s dívčinou, tak jsme je následovali. Naopak sestup po sněhu byl supr - jelo to jak na lyžích. Na takovéto výlety jsme museli koupit opalovací krém s UV 50, protože to fakt opaluje.

Další výlet byl na Bockmattlipass (http://misaavlada.rajce.idnes.cz/Bockmattlipass/). Původní plán byl velkolepý, ale do cesty se nám postavil sněhový jazyk v kamenitém poli. A do traverzování něčeho takového jsme naštěstí neměli dost odvahy. Tam kdyby vám to podjelo, tak jedete do údolí, ani se nenadějete. Člověk si pak uvědomí, že i když je již červen(ec), tak tady ten sníh pořád je. Takže jsem pak v týdnu nelenila a stali jsme se s Vláďou patrony Regy, což je letecká záchranná služba. Za příspěvek 30CHF ročně tak máte jeden převoz vrtulníkem v případě nouze (http://rega.ch/ ). Pěkné na tomto výletu bylo mimo jiné i to, že jsme ho šli ve čtvrtek, tzn. v pracovní den, kdy na rozdíl od víkendu mělo být krásně, a taky bylo. A nikde ani noha. Paráda.

No a to je pro zatím vše, co stíhám napsat. Francie volá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama