Vítr-déšť-kopce

14. září 2009 v 12:36 | Míša |  Míša a sport
13.9.2009

Na dnešní den jsem si naplánovala jen krátký výlet. Za prvé jsem na to neměla celý den a za druhé se mi dlouhou dobu nechtělo vylézt z postele, kde jsem si po obědě dávala dvouhodinového poledňáčka. Ono když slyšíte, jak to venku fičí, tak se vám opravdu ven nechce. Většina silnic tady vede docela otevřenou krajinou, takže na nějaké zástěny proti větru jsem se věru nemohla spolehnout. Takže jsem nakonec vyrazila na trasu: Káraný - Sojovice - Skorkov - Kostelní Hlavno - Konětopy - Dřísy - Lhota - Stará Boleslav - Káraný (37 km). Pro mě je to, že jsem jela průměrnou kadencí 87, důkazem, jak moc jsem s větrem musela bojovat. Na druhou stranu musím Matce Přírodě vzdát dík za to, že snad poprvé, co jsem jela po silnici "Mělník-Boleslav", nefoukalo proti mě!

Krutý vítr na trase mě přivedl na myšlenku, co je vlastně na kole tím nejhorším, ... tím, co vám zkazí celý výlet. Osobně mám spoustu favoritů - déšť, vítr, kopce a minule zmiňované kostky. Dlouho jsem si myslela, že tím nejhorší jsou kopce (ty prostě nenávidím :-)), ale VÍTR je po dnešku favoritem číslo jedna. Na druhou stranu, když před vámi jede nějaký ochotný tahač, kterým vám vítr rozráží, tak vás vítr rázem neotravuje a do popředí vystoupí zmiňované kopce, případně kostky - před těmi vás ani sebelepší tahoun neuchrání. Takže když uvažuji případ, kdy jedu sama, bylo by pořadí výletních znepříjemňujících faktorů následovné: vítr, kostky, kopce, déšť. Ještě se může přidat bahno, ale to házím do jednoho pytle s deštěm. Když pak jedu s někým, kdo, jak jsem již zmínila, je tím, který mi vítr vychytá, pak by bylo pořadí následovné: kopce, kostky, déšť, vítr.

A jaké máte "priority" vy? Nebo patříte k těm, kteří si výlet užijí bez ohledu na počasí, defekty a společnost, ve které jedou? Společníci také umí udělat z výletů peklo. Buď jedou pomalu, nebo rychle, nebo moc často zastavují v hospodě, nebo nezastavují (v hospodě) vůbec, mají vysoce defektní kolo, mají nové kolo, apod. Ještě někomu může vadit sluníčko. Na to si já tedy nestěžuji. Raději pojedu v 30° teplíčku než v dešti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dadulka to Míša Dadulka to Míša | Web | 14. září 2009 v 12:45 | Reagovat

Jednoznačně bez ohledu na počasí, protože jinak bych půlku z roku na koni neseděla :o) náhodou vítr je super :o) i když na poli v mrazu mi někdy vadí, no... déšť celkem snáším, se pak převléknu :o)

2 Dadulka to Míša Dadulka to Míša | Web | 18. září 2009 v 11:49 | Reagovat

Ještě poznámka ke monetářím na mém blogu: podle Honzy jste spolu nikdy v pizzerii v Malé Skále nebyli a ruku si pod lodí prý taky nikdy nezlomil :o)

3 Míša Míša | Web | 21. září 2009 v 22:26 | Reagovat

Tak v pizzerii jsme určitě byli a s rukou si také něco udělal. Když ne zlomil, tak prostě poranil tak, že mu ji museli dát do sádry. Byly to ty prázdniny, kdy se mnou byl na táboře Sluníček, pak jsme byli u něj na chatě a pak na rafotvých závodech v Českém vrbném.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama