Festival evropských regionů a Bolt

6. března 2009 v 18:29 | Míša |  Kulturní vyžití

Tak mám za sebou první týden školy v novém semestru, a tak i nárok na nějakou tu odměnu za přetrpěný stres. Přeci jenom na vlastní uši slyšet, co všechno nás v následujících třinácti týdnech čeká a nemine je po 2,5 měsíčních prázdninách stresující. A tak jsme se s Honzou domluvili, že před smluveným kinem se zajedeme podívat na Václavské náměstí, kde v té době měl probíhat festival evropských regionů, a při té příležitosti probereme novinky uplynulých měsíců, po které jsme se neviděli (cca rok? Když tedy nepočítám to, že jsme se viděli na oslavě mých narozenin před měsícem.)


A opravdu - spodek Václaváku a přilehlé Příkopy byly zastavěny stánky, kolem kterých se tísnily davy lidí. Ve stáncích byli jak zástupci pražských čtvrtí, tak jednotlivých českých a moravských regionů, tak ale nechyběli zástupci EU "regionů" - např. belgické pralinky, belgické pivo, moldavské víno, řecké speciality, apod. No sliny se jen sbíhaly. A horko těžko jsem odolávala. A tak jsme začali u stánku Prahy 6, kde jsem si koupila výbornou "koblihu" z petřinské pekárny a Honza neodolal slanému rohlíku. Ovšem hned ob stánek vedle nás u stánku Prahy 9 upoutaly zabijačkové mňamky. A tak jsme "museli" před stánkem nějakou dobu postát, abychom stihli dojíst dříve zakoupené jídlo a mohli si koupit jitrnici. Navíc měli zrovna dneska akci, že k zakoupené jitrnici dostanete i jelito. Tomu jsme se nebránili. Oboje, ačkoli to bylo studené, bylo výborné. Kromě jídla byly u stánků k dispozici i letáky a brožurky o konkrétním regionu. A tak poté, co jsme málem poslintali medové vafle a po prostudování řeckých specialit, mi v batohu skončila brožura o volnočasových aktivitách v Rakousku. Podél belgického piva jsme pokračovali po Příkopech dále na Náměstí republiky.


Zde jsme zapadly to teplého Palladia, abychom si v horním patře nad teplou kávou mohli konečně v klidu popovídat. Ještě než jsme ale došli do cílové kavárny, tak jsme se u sushi jezdícího baru shodli, že sem někdy musíme určitě zajít. Vypadá to tam opravdu lákavě - je to připraveno ve stylu "eat what you can", kdy kolem stolků na pojízdném páse jezdí mističky s japonskými specialitkami a vy za jednotnou cenu cca 300 Kč jíte, co se do vás vejde. Tato cena platí během obědové doby (11-17h), poté je cena o stovku dražší. Než jsme se vymotali z Palladia, nemohla jsem odolat a alespoň jsem se kochala pohledem do dalších jídelních výloh - Au Gurman, kde měli výborně vypadající dortíky (obzvlášť cheescake vypadal dobře, ale dávat za takový kousek skoro 80 Kč, to si tedy počkám na nějakou speciální příležitost), následovala belgická čokoláda a Starbucks.


Naštěstí se prognózy meteorologů nepotvrdily a nepršelo. Takže jsme mohli pokračovat v klidu na Staroměstské náměstí, kde stále ještě byly masopustní stánky - zabijačkové mňamky, sladké pečivo, tradiční klobásy a trdlo.


A opět přes Václavák, kolem Tesca a podél nábřeží jsme došli až na Anděl do cíle naší dnešní procházky - do kina. Na Honzovo přání jsme šli na Bolta. A musím říct - naprosto výborné! Sice to jsou trochu divné pocity, když v sále kromě nás byly samé děti maximálně do 12 let (případně s babičkami), ale pryč jsou přeci doby, kdy jsou animované filmy jen pro děti, ne? Druhý "šok" byl, když místo Bolta začalo něco s animovanými auty. Trošku jsme se začali bát, že jsme ve špatném sále, ale ten podle lístku seděl. Že by založili jiný kotouč? Ale ne. Byl to jen pěkný předfilm :- ). A pak už jsme se mohli oddávat výborným animacím, propracovaným postavičkám, svižnému ději a výborným rozhovorům a poznámkám. Na tenhle film se moc ráda znovu někdy podívám.

A protože jsme byli dobře naladěni, kolem Mekáče, kde se nám do ruky dostalo McFlurry, jsme si to zamířili do parku, kde jsme se na vyhlídce snažili identifikovat co nejvíce pražských věží. Díky brýlím jsem toho viděla tolik!! Jako s dalekohledem.


A tím můj dnešní odpočinkový den skončil. Kéž takhle končil každý týden!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama