První "jarní" kilometry

1. února 2009 v 22:45 | Vláďa
Když Miška před pár dny založila tento blog, tak mi nenápadně naznačila, že to je i můj blog a tudíž bych mohl sem tam napsat nejaký ten zápisek. No což, tak uvidím, jak mi to půjde ;-)

Svůj první "zářez" bych rád věnoval dnešní projíždce na kole. Znáte to, celý týden bylo krásně, až skoro jarně. Tak jsem se začal těšit, jak si pěkně v neděli vyjedu na kolo, protáhnout ztuhlé okončetiny. Jenže s blížícím se víkendem se začaly blížit i mraky na nebi a v sobotu dokonce nasněžilo. Ale čož, člověk neni z cukru, aby ho nějaké skupenství vody mohlo odradit. Navíc jsem pevně věřil v noční oblevu :-)

Když jsme se s Míšou ráno v půl dvanácté probrali, tak krásně svítilo sluníčko a do té doby, než jsem koukl z okna, jsem žil v sladkém omylu, že jaro je přeci jen zde. Nebylo. Sluníčko sice svítilo, ale sněhu bylo také dost. Na druhou stranu ale sluneční paprsky vyhecovaly Mišku k tomu, aby dala košem vyklimatizované posilce a raději jela se mnou :-)

Znáte to, než se člověk vykodrcá ... v jednu zacvakáváme boty do pedálů a v jednu hodinu a jednu minutu sluníčko definitivně zachází za rostoucí oblačností. To nám ale rozhodně nebrání v tom vyrazit směr Sobín a dále na Červený Újezd. Miška šlapala super, takže jsme tam byli za necelou tři čtvrtě hodinku, plni optimismu, jak to krásně jede. Také počasí do té doby šlo, ale vyloženě jen čekalo na to, abychom ho mohli pochválit a v okamžiku, kdy se dočkalo, ukázalo také svou druhou tvář. Od Újezda až domů, krásně chumelilo a aby toho nebylo málo, tak i foukalo. No řeknu vám, nejelo to - resp. velká část úsilí šla do boje s větrem a jen malé procento do boje s kilometry. Ale i tak jsme do hoďky dorazili domů ... prstíky na nohách trošku vymrzlé, tělíčka mírně podchlazená, ale v dušičce uspokojení, že jsme překonali svou lenost a vyrazili :-) Holt, kdy se nám to opět poštěstí jet se projet po sněhu, že? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dadulka Dadulka | Web | 2. února 2009 v 11:52 | Reagovat

Někdy si říkám, kdo z nás je větší blázen ... jestli já, kterou od projížďky na koni neodradí ani vichřice, kroupy či černá bouřková mračna (vzpomínka na loňský únor, kdy jsem na koni chytla tu šílenou sobotní vichřici s krupobitím, která místy porážela stromy a bořila chatky), anebo vy s ježděním na kole po sněhu a v mrazu, protože jste určitě nepřezuli na zimní pneumatiky :o)

2 Vláďa Vláďa | 2. února 2009 v 12:27 | Reagovat

Nahodou prezuli :-) jeli jsme na horacich s peknym trakturkem na gume a jelo to skvele :-)

3 Míša Míša | E-mail | Web | 2. února 2009 v 16:24 | Reagovat

Teda velmi ráda (a s překvapením) vidím, že si Vláďa mé naťuknutí vzal takhle k srdci :-). Jen pár drobností na doplnění: 1) Kdybych věděla, jak se počasí bude vyvíjet, tak mě ani nehne vyjet. 2) K tomu "plni optimismu" - já jsem chvílemi jen tak tak visela za Vláďou a jediné, co mě hnalo kupředu byla myšlenka, že kdybych ho ztratila, musela bych se větrem prodírat sama. Takže tohle bych optimismem moc nenazívala :-D 3) No a jakmile jsme to otočili - ten vítr byl šílený. Ani v závěsu to nebylo o nic jednodušší (tedy měla jsem to určitě jednodušší než Vláďa, který to chytal pořádně přímo), obzvlášť, když foukal zepředu i z boku. 4) Jediné, co mě nyní táhlo kupředu byla myšlenka, že pořád mi není taková zima, jako na běžkách. No potom ještě to, že i Vláďa bude pěkně zničený a zmrlý :-D a také to, že si budu moci do svého "sportovního deníčku" napsat - první cyklovyjížďka 1.2.2009 :-D Co závěrem? Řekla bych, že toto byla moje první a zároveň poslední únorová vyjížďka - co je špatného na spinnngu, že? :-)

4 josef josef | 2. února 2009 v 20:23 | Reagovat

tohle se dá  komentovat snad jen jediným slovem    jste normalní   tedy vlastně nenormální cvoci .   v únoru  na kolo  ,to nesledujete počasí.   Jen si představím  ten vítr a už mi je zima  ..........

5 Dadulka Dadulka | Web | 2. února 2009 v 21:39 | Reagovat

Souhlasím... cvoci...říká další cvok, který jezdí za každého počasí :o))) a rozhodně souhlasím, že spinning je vlastně fajn sport :o)bohužel něco jako riding na houpacím koni ještě nikdo nevynalezl... ale zas máš dobrý. žes jela za Vláďou, to já se musím vždycky nechat hezky ofouknout :o)

6 Janka Janka | 3. února 2009 v 15:46 | Reagovat

Hele, cvoci-necvoci, Vláďa podobnou akci vyprovokoval už minulý víkend a to bylo sněhu a ledu požehnaně. Ne že bych jela s klukama, vyjela jsem si pěkně sama a piánko a musím říct, že se zadkem v sedle se každé počasí mění na lepší! Takže chápu, že ani déšť ani mráz na fešáky neplatí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama